Почетна тагови Емрах Мехмеди

таг: Емрах Мехмеди

Денес ненадејно згасна животот на еден Македонски фолк пејач

Денес неочекувано почина фолк пејачот Емрах Мехмеди од Дебар.Како што дознаваме Емрах животот го изгубил во несреќен случај ,пајѓаќи од скеле. Емрат важеше за...
Скопје
scattered clouds
24.8 ° C
24.8 °
24.8 °
69 %
2.1kmh
40 %
Fri
40 °
Sat
35 °
Sun
39 °
Mon
36 °
Tue
26 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО