Почетна тагови елизабета

таг: елизабета

Шок во кралското семејство: Откриена последната желба на кралицата Елизабета втора

За здравјето на британската кралица Елизабета Втора (94) се пишува со години, а во последните месеци многу странски медиуми пишуваат дека здравствената состојба ѝ...

Шокантен документарец открива: Кралицата Елизабета кога дознала за смртта на принцезата...

Британската кралица Елизабета била меѓу првите кои што биле известени дека „Народната принцеза“ загинала во сообраќајна несреќа во Париз на 31-ви август...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
48 %
3.1kmh
0 %
Tue
36 °
Wed
35 °
Thu
32 °
Fri
33 °
Sat
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО