Почетна тагови Eksplozija

таг: eksplozija

Мистерија на експлозијата во Русија!: Кое е оружјето кое е тестирано...

Во тој град се изработуваат нуклеарни боеви глави, а се нарекува затворен затоа што има ограничен пристап за странски државјани. Руската државна нуклеарна агенција „Росат“...

Силна експлозија го потресе Кипар! Мистериозен објект паднал на турската страна,...

Неидентификуван летечки објект се урнал и експлодирал на територија на Северен Кипар, потврдиле локалните власти. Во јавноста потоа се појавиле гласини дека станува збор...

Експлозија во Виена разнела зграда: Повредени 10 лица, се слушаат крици...

Во Виена вчера дошло до делумно рушење на една петкатна станбена зграда по експлозија на гас. Во експлозијата се повредени најмалку 10 лица, од кои...

На бензиска во Скопје пукнал вентил од плински резервоар, хоспитализирани двајца...

Двајца вработени на бензинска пумпа на ул. „Индира Ганди“ во Скопје синоќа се пренесени на скопските клиники откако вдишале гас при обид да затворат...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
clear sky
3 ° C
3 °
3 °
74 %
2.1kmh
0 %
Fri
21 °
Sat
19 °
Sun
19 °
Mon
19 °
Tue
19 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО