Почетна тагови екрем имамоглу

таг: екрем имамоглу

Кој е човекот кој го преземал Истанбул од Ердоган по 25...

Екрем Имамоглу, кој на повторените избори за градоначалник на Истанбул уште поубедливо го победил својот противник од АКП, партијата на претседателот Речеп Тајип Ердоган,...
Скопје
scattered clouds
24.8 ° C
24.8 °
24.8 °
69 %
2.1kmh
40 %
Fri
40 °
Sat
35 °
Sun
39 °
Mon
36 °
Tue
26 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО