Почетна тагови џорџ лукас

таг: џорџ лукас

Девет работи кои не сте ги знаеле за Индијана Џонс

Џорџ Лукас, Стивен Спилгерг и Харисон Форд се дефинитивно тим за големи дела, а тоа го потврдија во летото 1981 кога филмаџиите ширум светот...
Скопје
clear sky
29.8 ° C
29.8 °
29.8 °
48 %
1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
26 °
Sat
29 °
Sun
32 °
Mon
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО