Почетна тагови Џон Магуфули

таг: Џон Магуфули

ВО ТАНЗАНИЈА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ТАЈНО ПРАТИЛ ЗА ТЕСТИРАЊЕ НА КОВИТ-19 ПРИМЕРОЦИ ОД...

Претседателот на Танзанија Џон Магуфули на јавна прес конференција пред очите на целиот свет соопшти шокантни информации преку кои што може во огромна мера...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
45 %
4.6kmh
0 %
Thu
29 °
Fri
38 °
Sat
39 °
Sun
37 °
Mon
33 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО