Почетна тагови џип ламборџини

таг: џип ламборџини

Полн погодок: Lamborghini веќе направи 10 илјади џипови

На Lamborghini им беа потребни само две години за да произведе 10 илјади примероци на Urus, со што на најдобар можен начин е потврдена...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
29 %
2.1kmh
0 %
Sat
39 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
34 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО