Почетна тагови дуи

таг: дуи

Изет Меџити ги покажа забите, ОСМАНИ НАДВОР ОД ИГРА

Порталот на албански јазик, Алмакос од сигурни извори во ДУИ дознава дека по жестокото расправии во оваа партија е постигнат привремен мир. Така, според изворите...

Не е проблем изборот на Џафери, туку на Владата

Двајца пратеници на ДУИ, наводно, најавиле дека нема да гласаат за избор на Владата, ако oд листата на ДУИ не биде симнат еден кандидат...

Двајца пратеници на ДУИ се бунат: „Виси“ гласањето за Претседател на...

Можно е одлагање на денешната седница за избор на претседател на Собранието, како и утрешната за избор на владата, дознава „Лидер“ од висок партиски...

Превирања во ДУИ: Виси мнозинството во Собранието?

„360 степени“ се обиде да стапи во контакт со пратениците Меџити и Зибери, со спикерот Талат Џафери, како и со кандидатите за министри Груби...

Ова се неофицијалните предлози на ДУИ за министри во новата Влада

ТВ21 од неофицијални и сè уште непотврдени извори на ДУИ дознава дека меѓу раководството на ДУИ се споменуваат следните имиња за министри кои се...

Неофицијално: МВР останува кај СДСМ, ДУИ ќе раководи со финансии, надворешни...

Постигнат е конечен договор за идната влада, а пред средбата на лидерите на СДСМ и ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети денеска, Фактор дознава...

ДУИ ги нарече албанските опозициски партии подмолни, деструктивни и недостоинствени

Недостоинствената, подмолна и деструктивна опозиција, која секој ден ги менува своите ставови и поставува услови само за Албанците, продолжува да стои на приемните шалтери...

Груби: Во коалиција со СДСМ само ако премиер биде Албанец

Би било политичко харaкири ДУИ да биде прескокната при формирањето на новата влада. ДУИ е подготвена повторно да коалицира со СДСМ, но идниот премиер...

Зибери: Како премиер ќе ја избришам последната поделба на Македонци и...

Само пред неколку недели, никој не можеше да помисли за еден премиер Албанец во Северна Македонија, а сега целата земја зборува за ова, рече...

Насер Зибери предлог на ДУИ за премиер Албанец

ДУИ денеска го објави својот предлог за иден премиер на државата, тоа е политичкиот аналитичар, нотар по професија и поранеше парламентарец, Насер Зибери. ДУИ во...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
48 %
3.1kmh
0 %
Tue
36 °
Wed
35 °
Thu
32 °
Fri
33 °
Sat
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО