Почетна тагови дрвена рака

таг: дрвена рака

Археолозите во шок! Пронашле дрвена рака во бунар – стара е...

Археолозите пронашле мистериозна дрвена рака стара 2.000 години на дното на древен римски бунар во Англија, која можеби таму била поставена како понуда за...
Скопје
clear sky
39.8 ° C
39.8 °
39.8 °
25 %
2.6kmh
0 %
Mon
40 °
Tue
41 °
Wed
43 °
Thu
42 °
Fri
41 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО