Почетна тагови дрон

таг: дрон

Вознемирувачко Видео: Објавен напад каде гинат ерменски војници

Министерството за одбрана на Азербејџан, објави видео на кое се гледа напад со беспилотно летало врз ерменски војници. Според прес службата на Министерството за одбрана...

Борисов фотографиран додека спие во спалната соба, тврди дека Радев го...

Дел од бугарските медиуми споделија фотографии од премирот Бојко Борисов, во неговата спална соба. На една од нив се гледа тој додека спие, а на...

Иран објавил снимка од соборување на американскиот дрон: Ова е доказ...

Односите меѓу САД и Иран по соборувањето на американскиот дрон се посебно затегнати. Командантот на Иранската револуционерна гарда Хосеин Салами изјавил дека соборувањето на американското...

Иран го соборил ова чудо од летало и ѝ порачал на...

Командантот на Иранската револуционерна гарда, Хосеин Салами, денес изјавил дека соборувањето на американското беспилотно летало "пратило јасна порака до САД". Генералот Салами рекол дека Иран...

Иран тврди дека го срушил американскиот шпионски дрон: Што е следно?

Иранската револуционерна гарда го сруши американскиот шпионски дрон во јужната покраина Хормозган, навеле во четвртокот од интернет страницата „Sepah News“. Како што најавуваат од иранската...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
24 %
2.1kmh
0 %
Sat
40 °
Sun
41 °
Mon
41 °
Tue
43 °
Wed
43 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО