Почетна тагови достоевски

таг: достоевски

Достоевски: Еден збор за словените, кој одамна сакав да го искажам

Пред 150 години, големиот рускиот генијалец го напишал своето видување во врска со „словенското прашање“ кое ни денес не ја има изгубено актуелноста. Текстот...
Скопје
scattered clouds
24.8 ° C
24.8 °
24.8 °
69 %
2.1kmh
40 %
Fri
40 °
Sat
35 °
Sun
39 °
Mon
36 °
Tue
26 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО