Почетна тагови доријан

таг: доријан

Ловец на урагани со авион влетал во седиштето на Доријан: Вака...

Пилотот на авионот на американската агенција, Националната океанска атмосферска администрација (NOAA), влетал во окото на ураганот Доријан од петта категорија. На видео снимката направена од...

Јужна Каролина објави евакуација на повеќе од милион луѓе поради ураганот...

Во сојузната држава Јужна Каролина синоќа беше објавена наредба за задолжителна евакуација на жителите во крајбрежните делови на државата поради приближување на ураганот Доријан,...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
24 %
4.1kmh
0 %
Sat
39 °
Sun
41 °
Mon
41 °
Tue
43 °
Wed
43 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО