Почетна тагови договор

таг: договор

„Модерна“ ја повика ЕУ да побрза со потпишување на договорот за...

Во меѓувреме, Модерна потпиша договори Со Канада, Јапонија, Израел, Катар, Велика Британија, не сметајќи ги 100-те милиони дози ветени на Соединетите држави на почетокот...

(Видео) Вучиќ за снимката од Белата куќа: Србија не е почитувана...

Шведскиот дипломат Карл Билд објави видео на „Твитер“ во кое се гледа реакцијата на српскиот претседател Александар Вучиќ за време на говорот на американскиот...

ОСМАНИ: НА ВУЧИЌ МУ ТРЕБАШЕ МАЛКУ ВРЕМЕ ЗА ДА ГО ПРЕКРШИ...

Претседателот на Собранието на Косово, Вјоса Османи, реагираше на веста од медиумите дека претседателот на Србија, Александар Вучиќ, побарал од Турција да изврши притисок...

Зошто Русија и ја даде на Кина тајната технологија за производство...

Во текот на 50-тите години на минатиот век, Советскиот Сојуз и предаде на Кина низа технологии, потребни за производство на кинеска нуклеарна бомба. Овој...

Ибрахимовиќ останува во Милан уште една сезона

Сагата за иднината на Златан Ибрахимовиќ во Милано заврши. Клубот официјално објави дека потпишале со нивната sвезда за уште една сезона. Се проценува дека платата...

Неофицијално: МВР останува кај СДСМ, ДУИ ќе раководи со финансии, надворешни...

Постигнат е конечен договор за идната влада, а пред средбата на лидерите на СДСМ и ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети денеска, Фактор дознава...

Средба меѓу Заев и Ахмети

Лидерите на СДСМ и на ДУИ Зоран Заев и Али Ахмети денеска, како што е најавено од двете партии, треба да се сретнат во...

Големите ривали седнаа на иста маса, арапскиот свет шокиран: На Блискиот...

Израел и Обединетите Арапски Емирати со посредство на САД постигнаа историски договор кој ќе доведе до целосна нормализација на дипломатските односи помеѓу двете земји. Во...

Ахмети по средбата со Заев: „Колку што сме блиску, толку сме...

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети по средбата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев, посочи дека колку што се блиску, толку се и далеку двете...

Заев: Прашањето за Гоце Делчев со Бугарија ќе го решиме во...

Очекувам во идниот период Бугарија да продолжи да биде искрен пријател на Република Северна Македонија. Верувам дека и прашањето за Гоце Делчев ќе го...
Скопје
clear sky
39.8 ° C
39.8 °
39.8 °
25 %
2.6kmh
0 %
Mon
40 °
Tue
41 °
Wed
43 °
Thu
42 °
Fri
41 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО