Почетна тагови диносаурси

таг: диносаурси

Пред да стане пустина, Сахара била најопасното место во историјата на...

Сахара пред 100 милиони години била најопасното место на Земјата, велат научниците. Тим меѓународни истражувачи откриле дека африканскиот пустински регион некогаш бил дом на „жестоки...
Скопје
scattered clouds
6.8 ° C
6.8 °
6.8 °
87 %
1kmh
40 %
Fri
15 °
Sat
17 °
Sun
11 °
Mon
8 °
Tue
6 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО