Почетна тагови Дилета Леота

таг: Дилета Леота

Најубавата водителка искрено: Ме примија на работа поради градите (ФОТО)

Атрактивната италијанска спортска водителка, Дилета Леота (29) за прв пат јавно проговори за крајот на нејзината љубовна врска со италијанскиот боксер Даниеле Скардино. Двојката раскина...

Преубавата Дилета конечно проговори за односот со Ибрахимовиќ

Спортската новинарка која што машката популација ја сака најмногу, Дилета Леота, јасно проговорела за гласините кои што ги доживеа со 38-годишниот Златан Ибрахимовиќ. Дилета претходно...

Што се случува кога Дилета ќе отиде да пазари? (ВИДЕО)

Најубавата италијанска спортска новинарка Дилета Леота се наоѓа на заслужен одмор по завршувањето на сезоната во Серија А. Дилета одлучи со пријателите да отиде...

Додека светот не престанува да зборува за врската помеѓу Дилета и...

Италијанската водителка Дилета Леота, која што важи за една од најзгодните жени на светот, неодамна ја прекинала врската со познатиот италијански боксер Даниел Скардино. Еден...

Дитела Леота го прослави роденденот со дување свеќи, но никој не...

Фановите на една од најпопуларните водителки во Италија, но и пошироко - занемеле. Славната италијанска водителка Дилета Леота, вчера го прославила својот 29-ти роденден. Имено, оваа...

Како од мајка родена: Хакерите ги украле и објавиле голите фотографии...

Дилета Леота без сомнеж е најубавата новинарка на сите времиња. Таа сега повторно е во центар на скандалите, поради голите фотографии кои што хакерите...
Скопје
scattered clouds
12.8 ° C
12.8 °
12.8 °
76 %
0kmh
40 %
Fri
13 °
Sat
17 °
Sun
12 °
Mon
7 °
Tue
7 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО