Почетна тагови Дики Симпкинс

таг: Дики Симпкинс

NBA-На денешен ден се случи битката во “Аламо” (ВИДЕО)

На денешен ден, се случи исклучително интересен дуел. На 22.11.1995, Чикаго Булс гостуваше на Сан Антонио Спарс. "Биковите" беа во обид да го вратат шампионскиот сјај,...
Скопје
scattered clouds
12.8 ° C
12.8 °
12.8 °
76 %
0kmh
40 %
Fri
13 °
Sat
17 °
Sun
12 °
Mon
7 °
Tue
7 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО