Почетна тагови Дики Симкинс

таг: Дики Симкинс

NBA колумна на Димитар Младеновски-Ловот над биковите во 1995-та (ВИДЕО)

На денешен ден, во 1995-та година (тогаш трикратниот шампион) Чикаго Булс го пречека еден од најголемите конкуренти за тронот, Сан Антонио Спарс. Натпреварот се одржа...
Скопје
scattered clouds
12.8 ° C
12.8 °
12.8 °
76 %
0kmh
40 %
Fri
13 °
Sat
17 °
Sun
12 °
Mon
7 °
Tue
7 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО