Почетна тагови дик

таг: дик

ДИК ги соопшти резултатите од парламентарните избори

Претседателот на ДИК, Оливер Дерковски на денешната седница ги соопшти конечните резултати од предвремените парламентарни избори Коалицијата „Можеме “ освои 46 мандати, Коалиција на ВМРО-ДПМНЕ ...

ДИК: СДСМ – 46 пратенички места, ВМРО-ДПМНЕ – 44, ДУИ –...

Според последните неофицијални резултати на Државната изборна комисија, од преработени 3.421 од вкупно 3.480 избирачки места, коалицијата „Можеме“ предводена од СДСМ освои 46 пратенички...

Дерковски: ДИК не може да организира избори, администрацијата ќе ги напушти...

Шефот на ДИК, во изјава на медиумите извести дека изборите не можат да се одржат поради повеќе причини. Една од причините е и најавите...

Дерковски: Се врши огромен притисок врз ДИК, сведок е целата македонска...

Претседателот на Државната изборна комисија, Оливер Дерковски потенцираше дека во изминатиот период се врши голем притисок врз комисијата со цел дел од политичката елита...

Дерковски: Нема да потпишам избирачки список кој не ја поминал целата...

Првиот човек на Државната изборна комисија, Оливер Дерковски, денеска во интервјуто за Утрински брифинг изјави дека ако има обид да му се наметне одлука...

ДИК ќе одлучи дали Ристо Ставревски ќе биде шеф на СВР...

Откако дополнителната заменик министерка во МВР Славјанка Петровска не ја потпиша одлуката за назначување на Ристо Ставревски за шеф на СВР – Скопје, техничкиот...
Скопје
scattered clouds
12.8 ° C
12.8 °
12.8 °
76 %
0kmh
40 %
Fri
13 °
Sat
17 °
Sun
12 °
Mon
7 °
Tue
7 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО