Почетна тагови дијаманти

таг: дијаманти

Оваа маска чини колку четири станови во Скопје

Маската која чини неверојатни 212.000 евра, била претставена од познатата златарница "Jacob & Co". На маската има дијаманти и бело злато, и наредени се на...

Сабјата со дијаманти на ТИТО и часовникот од 3 милиони долари

Часовникот е само дел... Другото богатство или исчезна или тајно се подели Дел од списокот на предмети на Јосип Броз- Тито, беше обелоденет по повеќе...
Скопје
scattered clouds
12.8 ° C
12.8 °
12.8 °
76 %
0kmh
40 %
Fri
13 °
Sat
17 °
Sun
12 °
Mon
7 °
Tue
7 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО