Почетна тагови Диего Теки

таг: Диего Теки

Бокс корнер со Димитар Младеновски-Декада за паметење 2000-2010 (ВИДЕО)

Периодот од 2000 до 2010 година, беше исклучително возбудлив во светот на боксот. Од малиот Диего Теки, преку судирот помеѓу Ленокс Луис и Хасим Рахман....
Скопје
scattered clouds
12.8 ° C
12.8 °
12.8 °
76 %
0kmh
40 %
Fri
13 °
Sat
17 °
Sun
12 °
Mon
7 °
Tue
7 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО