Почетна тагови дибиров

таг: дибиров

Дибиров: Ние почнуваме од нула, одиме напред со мали чекори

Не е лесно да се вклопи екипа со 10 нови играчи, бидејќи Вардар од ова лето е речиси целосно нов тим, вели Тимур Дибиров,...

Вардар ги задржа шампионите – потпишаа Дибиров, Стоилов и Дисингер!

И следната сезона Вардар ќе има силен европски тим, а како најава за нов атак на европскиот врв е останувањето на Тимур Дибиров, Стојанче...

Каде одмараат вардарци летово: Дибиров ужива на море во Турција, Кристопанс...

По долгата и напорна, клупска и репрезентативна сезона, ракометарите на Вардар се на заслужен одмор. Дел од нив го искористија за промоција во новите...

(ВИДЕО) Дибиров со емотивно видео се прости од Карачиќ

Игор Карачиќ по седум минати години во Вардар, во текот на вчерашниот ден и официјално позираше и потписа во дресот на Кјелце. Утрово по пат...

Дибиров до пехарот од ЛШ: Извини што те оставивме една година...

Тимур Дибиров има фантастичен пост на „Инстаграм“. „Извини што те оставивме една година“, напиша руското крило на „црвено-црните“ обраќајќи му се на трофејот од ЛШ. https://www.instagram.com/p/ByN8ElZhiqq/?utm_source=ig_embed
Скопје
scattered clouds
12.8 ° C
12.8 °
12.8 °
76 %
0kmh
40 %
Fri
13 °
Sat
17 °
Sun
12 °
Mon
7 °
Tue
7 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО