Почетна тагови Деветашка

таг: Деветашка

Една од најголемите мистерии на Балканот: Во оваа пештера човечка нога...

Денес Пештерата Деветашка е дом на околу 30 000 лилјаци. Еден дрон се обиде да ја имитира перспективата на лилјак, а видеото беше објавено...
Скопје
scattered clouds
12.8 ° C
12.8 °
12.8 °
76 %
0kmh
40 %
Fri
13 °
Sat
17 °
Sun
12 °
Mon
7 °
Tue
7 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО