Почетна тагови Дерозан

таг: Дерозан

NBA-Возбудлива ноќ во најсилната лига (ВИДЕО)

Од синоќешната NBA програма ги издвојуваме најинтересните. Далас Маверикс гостуваше во Феникс. Во дуелот на ланските плејоф противници беше неизвесно до последните секунди. Гостите од...

NBA-Дерозан испишува нова историја (ВИДЕО)

Од синоќешната програма која броеше 14 мечеви го издвојуваме дуелот помеѓу Чикаго Булс и Атланта Хокс. "Јастребите" допатуваа во "Јунајтед центар" во обид да ја...

NBA-Дерозан со историско достигнување (ВИДЕО)

Навивачите на Чикаго Булс не можеа ни да замислат за поубав почеток на новата година. Во втор натпревар по ред "биковите' победија на начин кој...

NBA-Дерозан со звукот на сирената (ВИДЕО)

Новогодишната ноќ понуди 10 натпревари. Најинтересно беше во Индијанаполис.Индијана Пејсерс го пречека Чикаго Булс во дуелот на ривалите од централната дивизија. Победникот беше решен...

NBA-Чикаго е повторно лидер (ВИДЕО)

По синоќешниот триумф над Њу Јорк Никс, Чикаго е повторно на врвот на Источната конференција.Динамичниот бековски тандем на “биковите” постигна вкупно 52 поени, и...

NBA колумна со Димитар Младеновски-Вртоглави промени во првите 24 часа

Тимот на Чикаго добива сериозно засилување во еден од најатрактивните бекови во лигата. Демар Дерозан доаѓа во “ветровитиот град”. Според првите информации кој пристигнаа,...
Скопје
scattered clouds
6.8 ° C
6.8 °
6.8 °
87 %
1kmh
40 %
Fri
15 °
Sat
17 °
Sun
11 °
Mon
8 °
Tue
6 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО