Почетна тагови Дерик Уајт

таг: Дерик Уајт

Голем пресврт и триумф за Бостон во првиот меч од големото...

Бостон Селтикси славеа на гости протиц Голден Стејт Вориорс во првиот меч од финалната серија. Голден Стејт одлично го отвори. Стеф Кари постигна 6 тројки...

NBA-Бостон ја израмни серијата (ВИДЕО)

Бостон Селтикс израмни на 2:2 во финалето на источната конференција против Мајами Хит. Фуриозната прва четвртина ја најави доминацијата на домашниот тим кога дозволија на...

NBA-Селтикси до седма победа по ред (ВИДЕО)

Синоќа, Бостон го пречека Денвер во обид да ја продолжи одличната серија. "Селтикси" одиграа силна колективна кошарка што на крајот резултираше со седми триумф по...

NBA-Сите размени на едно место

Челниците на Бруклин му ја исполнија желбата на Џејмс Харден и го испратија од Бруклин во Филаделфија. Во спротивен правец заминуваат Бен Симонс, Сет...
Скопје
scattered clouds
6.8 ° C
6.8 °
6.8 °
87 %
1kmh
40 %
Fri
15 °
Sat
17 °
Sun
11 °
Mon
8 °
Tue
6 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО