Почетна тагови Демерџиева

таг: Демерџиева

ДЕМЕРЏИЕВА, СВЕДОК НА ЗАГИНУВАЊЕТО НА ГОЦЕ: Излегоа од куќата околу 10...

Сеќавање на Демерџиева за загинувањето на Гоце Турската војска најпрво сакала да знае точно во која куќа е Делчев. За да ги заплаши селаните, бил...
Скопје
scattered clouds
12.8 ° C
12.8 °
12.8 °
76 %
0kmh
40 %
Fri
13 °
Sat
17 °
Sun
12 °
Mon
7 °
Tue
7 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО