Почетна тагови дексаметазон

таг: дексаметазон

СЗО ЌЕ ГИ МЕНУВА УПАТСТВАТА ЗАРАДИ ДЕКСАМЕТАЗОНОТ

Светската здравствена организација се израдува на „големата вест“ за дејството на евтиниот и достапен декасаметазон во намалување на смртноста на тешко заболените од ковид-19...
Скопје
scattered clouds
12.8 ° C
12.8 °
12.8 °
76 %
0kmh
40 %
Fri
13 °
Sat
17 °
Sun
12 °
Mon
7 °
Tue
7 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО