Почетна тагови црква

таг: црква

Папата ги поддржа истополовите бракови: „Хомосексуалците се Божји деца“

Папата Францискo е првиот понтиф којшто ги поддржал истополовите бракови. Тој испрати најдиректни пораки во врска со правата на хомосексуалците на премиерното прикажување на...

Аја Софија утре станува џамија?

Државниот совет на Турција едногласно одобри промена на статусот на Музејот Аја Софија во џамија, напиша на својот Твитер налог турскиот новинар Раџип Сојлу,...

Сцена од изгорената шума во Русија од големиот пожар. Бог е...

Ова е сцена од дел од изгорената шума во Евија. Дрвјата околу храмот изгореле но храмот останал нечепнат. Голем е Бог. Ете ни уште едно чудо. Треба...

4.000 денари за крштевка, 6.000 за свадба – ценовникот на црквата...

Цените на верските обреди што ги извршуваат свештениците на Македонската православна црква-ОА постојано наидуваат на лавина лоши реакции од страна на луѓето. 
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
clear sky
25.8 ° C
25.8 °
25.8 °
69 %
1kmh
0 %
Tue
26 °
Wed
38 °
Thu
40 °
Fri
39 °
Sat
38 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО