Почетна тагови цијанид

таг: цијанид

Овој дел од јаболкото кој сите го јадеме содржи смртоносен отров

Бидете внимателни затоа што сите делови од јаболкото не се за јадење. Агенцијата за отровни супстанции и болести (ATSDR) изјави дека и најмала доза на...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
29 %
2.1kmh
0 %
Sat
39 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
34 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО