Почетна тагови цигари

таг: цигари

Јапонците масовно го загреваат тутунот – дали драстично ќе падне продажбата...

Иако се верува дека пушењето е најпопуларно во посиромашните земји, Јапонија не е таков пример – тоа е една од најпознатите технолошки напредни земји,...

Пушачи внимавајте: Цигарите можат да придонесат за побрзо ширење на короната

Светската здравствена состојба излезе со предупредување дека пушењето е поврзано со зголемен ризик на повеќе заболувања и од смрт. Пушењето исто така го зголемува...

ВИСТИНАТА ЗА ЦИГАРИТЕ-Откриена најголемата тајна на тутунската индустрија

На сите ни е позната вистината за цигарите дека тие се штетни и дека можат да предизвикаат могу болести па дури и рак. Тоа што...
Скопје
clear sky
26.8 ° C
26.8 °
26.8 °
54 %
1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
26 °
Sat
29 °
Sun
32 °
Mon
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО