Почетна тагови будимпешта

таг: будимпешта

Груевски приведен во Будимпешта, судот одлучува за екстрадицијата

Судот во Унгарија одлучува за екстрадицијата на поранешниот македонски премиер Никола Груевски, кој избега во Будимпешта, во ноември минатата година. Рочиштето е затворено за јавноста,...

Почнало извлекувањето на бродот потопен во страшната несреќа во Будимпешта: И...

Спасувачки тимови од Унгарија и Јужна Кореја почнале со извлекување на потонатиот брод од Дунав во Будимпешта. Како што пренесува "Reuters", околу мостот Маргит во...

Стравична трагедија во Будимпешта: Во судар на туристички бродови погинаа најмалку...

Најмалку седум лица настрадале во бродолом на Дунав во Будимпешта, а се трага по 21 патник. Потрагата ја отежнува високиот водостој, а повеќето од...

Груевски повторно „уловен“, овој пат на шопинг во Будимпешта

Експремиерот Никола Груевски вчеравечер бил на шопинг во трговски центар во Будимпешта. Како што објавуваат унгарските портали, во времето кога Груевски бил...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
29 %
2.1kmh
0 %
Sat
39 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
34 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО