Почетна тагови авиони

таг: авиони

За да ја спаси својата кожа и да остане на власт,...

Со своите изјави за реализација на енергетски проекти и соработка со САД во таа област, премиерот Бојко Борисов се обидува да се спаси и...

Бугарија: Ќе купат 16 нови авиони, ќе потрошат повеќе од две...

Намерата на бугарската влада да купи повеќе американски ловци Ф-16 прво мора да биде соодветно разгледана, смета командантот на бугарското воено воздухопловство, Димитар Петров. Како...

Зошто некои авиони оставаат траги на небото?

Како што летаат, некои авиони оставаат траги од нешто што изгледа на чад. Но не се грижете, овие траги се воглавно кондензација – оттука...

Брнз: Прелетот на авионите за добредојде во НАТО израз на нашата...

Прелетот на американски воени авиони денеска над Скопје е израз на нашата трајна поддршка за Северна Македонија како и гест преку кој што ви...

Нова одлична зделка за САД: Богатата град-држава купува 12 од најмодерните...

Стејт Департментот одобри продажба од 12 борбени авиони „Ф-35Б“ и дополнителна опрема на Сингапур, зделка вредна околу 2,75 милијарди долари. За целата зделка да биде...

Бугарија ќе купи борбени авиони Ф-16

Народното собрание на Бугарија го отфрли ветото на претседателот Румен Радев за набавка на борбени авиони Ф-16 за Военото воздухопловство. За отфрлање на ветото гласаа...

Американски пилот признал дека руските борбени авиони се надмоќни: Подобро да...

Рускиот ловечки авион SU-35 е надмоќен во однос на американскиот F-15 и има повеќе шанси за победа во воздушен дуел, признаваат американските воени експерти. Според...

Драма на аеродромот во Амстердам: Се судрија два авиони

Два патнички авиони се судрија на аеродромот „Шипхол“ во Амстердам, а за среќа, во инцидентот нема повредени. Авионите им припаѓале на авиокомпаниите “EasyJet” и “KLM”,...

Ердоган тврди дека одбивањето на САД да им ги предадат борбените...

Одбивањето од страна на САД да ѝ ги предаде на Турција борбените авионите Ф-35 што земјата ги купи би било „грабеж“, објавија медиумите во...

ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО: За малку избегнат судир на македонското небо

Два авиони за малку ќе се судреле на македонското небо, на осми мај, поради негрижа на македонската контрола за летање, која не успеала да...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
few clouds
7 ° C
7 °
7 °
87 %
0.6kmh
20 %
Sat
8 °
Sun
14 °
Mon
10 °
Tue
11 °
Wed
8 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО