Столе Стоилов ја напушти манифестацијата „Спортист на годината“

0
101

Минатогодишниот најдобар спортист на годината, ракометарот Столе Стоилов ја напушти манифестацијата „Спортист на годината“ која вчера се одржуваше во хотелот „Александар Палас“ во организација на Агенцијата за млади и спорт.

„Се чувствувам засрамено и понижено“ – се пожалил искусниот ракометар во вибер-групата на репрезентативците, кои се сместени во хотелот во кој се одржуваше манифестацијата . Неофицијално, оваа реакција се однесува на тоа што за прв пат годинава, оваа манифестација беше двојазична, односно беше организиран и превод на албански јазик.

Оваа година, титулата најдобар спортист на годината им припадна на Каратистот Емил Павлов и ракометарката Сара Ристовска се најдобри спортисти на Македонија

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here