Стефан Ристовски е позитивен на Ковид-19

47
FUTEBOL - Ristovski no Sporting - Pacos de Ferreira, jogo da 26 Jornada da PRIMEIRA LIGA 2019/2020. Estadio Jose Alvalade, em Lisboa. Sexta Feira, 12 de Junho de 2020. (Miguel Nunes/ASF) SPORTING PACOS FERREIRA

Македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски, само ден по завршувањето на репрезентативниот собир, со информација дека е позитивен на Ковид-19.

Ристовски преку социјалните мрежи информираше дека тој и неговите најблиски се позитивни на коронавирусот.

Фудбалерот на Спортинг Лисабон го одигра и вчерашниот натпревар против Ерменија во Кипар се до замената во второто полувреме поради повреда. Засега нема информација дали и друг од македонските репрезентативци кои беа на Кипар се позитивни на Ковид-19.