NBA колумна на Димитар Младеновски-Забивањата на Двејн Вејд (ВИДЕО)

363

Двејн Тајрон Вејд! 13 кратен All Star, најдобар стрелец на првенството 2009, носител на три медали (еден златен и два бронзени). Освои три титули и остана запишан како најдобриот играч кој го носел дресот на Мајами Хит!Постигна над 23.000 поени на паркетот. Неговата 3-ка засекогаш е повлечена од употреба, како во Флорида така и на универзитетот на кој настапуваше – Маркет. И покрај проблемите со колената и повредите кој ги претрпе во богатата кариера, Вејд остана запаметен и како еден од најатрактивните бекови кој се појавиле на кошаркарската сцена.Денес ги имаме најдобрите забивања во изведба на “Флеш”. Уживајте.

NBA FAN

Димитар Младеновски