Старлетата се појави во две креации во кои изгледаше како грчка божица

292

Старлетата во понеделниот навечер присуствуваше на изложба на познатиот дизајнер и нејзиниот добар пријател Тиери Маглер.

За таа свеченост облече многу необични, но истовремено сексапилни креации кои потсетуваат на грчки божици и воени оклопи. Фотографиите ги објави нејзиниот шминкер, Црногорецот Марио Дедивановиќ кој откри како тој и остатокот од екипата ја подготвуваа Ким за овој настан. 

Првиот аутфит беше провиден фустан на едно рамо, кое вклучуваше и златен корсет кој потсетува на оклоп. Подоцна се пресоблече во аутфит кој потсетуваше на скулптура, а ја промени и фризурата, за која многумина рекле дека наликува на змија.

Ким позираше и со дизајнерот, а заедно изгледаа како живи скулптури.

Kim Kardashian shows off her figure in a stylish all white dress and stuns while looking inside at the Thierry Mugler exhibition opening night in Montreal Canada. Kim was spotted checking out the one of a kind designer pieces inside the various showrooms and was joined by a friend also who she left the event with in the sub zero temperatures outside in the snow. Pictured: Kim Kardashian Ref: SPL5067745 260219 NON-EXCLUSIVE Picture by: SplashNews.com Splash News and Pictures Los Angeles: 310-821-2666 New York: 212-619-2666 London: 0207 644 7656 Milan: 02 4399 8577 photodesk@splashnews.com World Rights