Станала интернет сензација поради изгледот: За мажите таа е најпровокативната девојка на светот

515

Моделот Деми Роуз е вистинска интернет сензација поради својот несекојдневен изглед.

Деми (24) е млада Британка која станала планетарно позната, откако своите фотографии ги објавила на социјалните мрежи. Денес има речиси девет милиони следбеници, што ја прават една од најпопуларните модели во Велика Британија.

Модните куќи се натпреваруваат кој ќе ја вработи, поради претставување на долна облека и костими за капење, а се појавува и во бројни светски магазини.

Иако никогаш ја немала потребната висина за права манекенка, Деми отсекогаш сонувала да ќе стане модел.

View this post on Instagram

Being a tourist ?

A post shared by Demi Rose (@demirosemawby) on

Пред две години е прогласена за „најпредизвикувачка девојка“ на Инстаграм, а денес заработува и милиони долари.

Деми неодамна наполнила 24 години, а роденденот го дочекала во Израел на брегот на Мртвото море, од каде и ги објавила фотографиите од своето заносно тело во бикини.

Првпат јавноста за неа слушна кога во 2016-та година беше во кратка врска со раперот Тајга, поранешното момче на Кајли Џенер, а многу брзо поради своите секси фотографии ја нарекле „Кралица на Инстаграм“.