СП 2018: Исчезна мексикански навивач

770

Франциско Хавиер Мата Санчез, навивач на мексиканската фудбалска репрезентација е исчезнат во Москва. Пријатели на младиот човек велат дека со него не стапиле во контакт од 16 јуни.

Тој ден, момчето се сретнал со Русинка која се претставила себеси како Алита. Потоа не бил виден.

Една пријателка на Санчез побарал помош на Фејсбук.

– Сигурни сме дека нешто не е во ред”. Последен пат кога зборувавме по телефон, тој беше збунет и плачеше, напиша Аманда Паола Смеке.

Двајца од неговите пријатели кои се исто така во Русија веќе поднеле пријава во полиција.