Сончево време со температура до 17 степени

62

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а во јужните делови ќе се задржи пооблачно време.

Ќе дува умерен североисточен ветер, особено во источните делови каде повремено ќе засилува. Максималната температура ќе биде во интервал од 10 до 17 степени, информираат од УХМР.

Во Скопје сончево со умерена, а попладне со мала облачност. Ќе дува умерен североисточен ветер. Максималната температура ќе достигне 17 степени.