Со нив се од времето кога немаа пари, ниту играа за познати клубови: Пандев, Нестровски и Трајковски се вистински среќници (ФОТО)

3160

Велат дека позади секој успешен маж стои многу силна жена. И  по се изгледа има многу вистина во ова.

Сте се запрашале зошто едни од нашите најдобри фудбалери, Горан Пандев, Илија Нестероски и Александар Трајкоски имаат успешни кариери?

Одговорот е едноставен. Позади нив стојат три успешни дами кои со нив се уште од времето кога ниту играа за познати клубови, ниту пак имаа пари.

Ова е сопругата на Горан ПандевНадица. Двајцата својата љубовна бајка ја имаат започнато уште во најмладите години, а во брак се од 2009 . Плод на нивната љубов се трите дечиња Филипо, Ана и Софија.

View this post on Instagram

Happy Birthday zlato ❤️❤️❤️❤️

A post shared by Goran Pandev (@goranpandev19) on

Илија Нестороски или во Италија познат како Несторгол е пример за тоа дека ниту славата, ниту парите кои ги заработува не го сменија. И тој како Пандев, дели слична приказна.

Со неговата Мартина се заедно скоро 10 години, а исто така тие се родители на две прекрасни деца.

Во 2015 година во тавче рипна и Алексанар Трајковски, фудбалерот кој неодамна потпиша за шпанска Мајорка. Негова избраничка е убавата Србинка Александра Урошевиќ со која го имаат синот Матеј (3).

View this post on Instagram

With my wife.?❤️???

A post shared by Alex Trajkovski 1️⃣0️⃣ (@alextrajkovski8) on