Скопје не се гледа: Фотографија од висококатниците во Аеродром ги загрижи граѓаните (ФОТО)

307

Скопје веќе со денови се наоѓа во топ 10 најзагадени градови во светот.

Денеска на социјалните мрежи осамна фотографија од високатниците во Аеродром од каде Скопје буквално не се гледа од загаденост.

Утрово најзагадено е во скопско Миладиновци каде ПМ 10 честичките изнесуваат 152 милиграми на метар кубен, во Центар 140, Бутел 128, а на Ректоратот изнесуваат 109 милиграми на метар кубен.

ФОТО: ФЕЈСБУК