Скопјанка нападната со метални шипки на БИТ-ПАЗАР

459

На 14.04.2021 во СВР Скопје, А.Д.(25) од Скопје, која управувала патничко возило „опел вектра”, со скопски регистарски ознаки пријавила дека околу 14.30 часот на подрачјето на Бит Пазар, била пресретната од патничко возило „опела астра”, со скопски регистарски ознаки, управувано од А.А.

Според пријавеното, А.А. се однесувал агресивно и со метален предмет го оштетил нејзиното возило.