Скопјанка нападната од глутница кучиња на „Ленинова“

401

Млада скопјанка вчера била нападната од повеќе кучиња на улицата „Аминта Трети“ во Скопје.

Како што информираат од МВР, М.М.(35) од Скопје пријавила дека околу 03.00 часот на улицата била нападната од глутница кучиња – бездомници, при што едно од нив ја каснало за левата потколеница и надколеница.