Скопјанец пронајден починат во викендица во Катланово

123

Од МВР информираат дека едно лице било пронајдено починато во викенд-куќа во с. Катланово.

Од Министерството известуваат дека на 6.4.2021, околу 13 часот, во СВР Скопје било пријавено дека во викенд-куќа во с. Катланово, Скопско, бил пронајден починат Т. П. (84) од Скопје.

Смрт без траги на насилство констатирал лекар од Итната медицинска помош, а по наредба на јавен обвинител, телото било предадено на обукција.