Почетна Македонија Скопјанец баран од полицијата, од аеродром спроведен во „Идризово“

Скопјанец баран од полицијата, од аеродром спроведен во „Идризово“

0
121
Почетна Македонија Скопјанец баран од полицијата, од аеродром спроведен во „Идризово“

Скопјанец баран од полицијата, од аеродром спроведен во „Идризово“

0
122

Службениците на пасошката контрола на скопскиот аеродром идентификувале 37-годишен скопјанец кој се наоѓал на полициската листа за апсење.

Како што информираат од МВР, во попладневните часови на 6 ноември пасошката контрола го идентификувала З.П. (37) од Скопје.

Кратко потоа тој бил предаден на полициски службеници од Полициската станица Аеродром за спровод до затворот „Идризово“.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here