Што рекоа во Италија за Пандев: Горан тоа не го прави често, но кога го прави тоа е посебно

306

Џенова успеа да дојде до вредна победа денеска на домашен терен против големиот фаворит и актуелен шампион во Серија А, тимот на Јувентус.

Во првиот дел мррежите мируваа, но за тоа во последните 2о минути, со влегувањето во игра на Пандев, играта на Џенова драстично доби на динамика.

Гранде Горан прво продуцираше асистенција до Стураро, за некоја минута подоцна и сам да постигне гол и да го нокаутира Јувентус, па по скоро 30 натпревари да им нанесе прв пораз.

Во Италија се импресионирани од перформансот на ветеранот Пандев: