Шокантни видео снимки од Белград: И со цигли по кошаркарите на Будуќност, потоа извици шиптари шиптари! (ВИДЕО)

0
1010

Со доцнење од еден час, поради хаосот во „Пионир“ во Белград, синоќа почна мајсторката од финалната серија за титула во АБА лигата меѓу Црвена Звезда и Будуќност.

Гостинските кошаркари беа нападнати со само излегување за загревање пред натпреварот, а на крајот некои беа и повредени. Шокантни видео снимки се појавуваат во меѓувреме по социјалните мрежи на кои се гледа дека домашните хулигани ги напаѓаат кошаркарите на Будуќност и со цигли…

Инаку мајсторката, односно петиот и последен натпревар од финалната серија на АБА го доби Црвена Звезда со 97-54.

 

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here