Шерон Стоун во седмата деценија од животот ја повтори култната сцена додека нејзиниот син ја гледаше во публиката (ВИДЕО)

233

Шерон Стоун, која својата мегапопуларност ја стекна благодарение на улогата во хит-филмот „Основен инстинкт“ (1992 г.), во кој глумеше со Мајкл Даглас, ја прими наградата „жена на годината“, која ја доделува списанието GQ во Берлин, и одржа говор на сцената пред многубројната публика, во која седеше и нејзиниот 19-годишен син Роан Бронстин.

За време на говорот, популарната актерка ја повтори култната сцена од филмот, за која вели дека и’ го сменила животот.