Селекторот на Косово беснееше, се додека не ги виде камерите… (ВИДЕО)

579

Репрезентацијата на Косово синоќа загуби на Вембли од Англија со 5-3 во квалификациите за ЕП 2020.

Поведоа гостите со 0-1, а потоа следеше огромен пад во играта и дозволија пет погодоци во сопствената мрежа уште пред полувремето. Токму тоа исклучително го налути селекторот на Косово, Бернанд Чаландес кој на полувремето едноставно беснееше.

Интересна ситуација во која Бернанд жестоко викаше се додека не ги виде камерите. А, потоа само се насмевна…