Почетна Скопје Се исполнуваат очекувањата на УХМР: Во моментов снег во Скопје

Се исполнуваат очекувањата на УХМР: Во моментов снег во Скопје

321

Временската прогноза на УХМР за денеска очигледно се исполнува.

Во моментов во Скопје врне снег, а освен во главниот град снег речиси има низ целата држава.

Утринската температура во Скопје ќе се спушти до минус седум, а дневната ќе достигне до минус еден степен.

Од петок следува стабилно и суво време со ниски утрински температури, а ќе има услови и за појава на магла по котлините.