Сара Мејс се „стопи“ и изгледа како манекенка: Пејачката ја испраќа годината во топ форма (ФОТО)

174

По породувањето, како и повеќето жени, пејачката Сара Мејс работеше на елиминација на вишокот килограми, но дури и тогаш таа велеше дека и се допаѓа како изгледа со повеќе облини од она какво го познава своето тело.

Но, на мама Сара не и требаше многу време за да се врати во топ форма и тоа подобра од било кога.

Веќе почна периодот на снимање новогодишни емисии и интервјуа со резиме на се она што се случило и сработило изминатите месеци, а Сара првo на гости отиде на работа кај сопругот во радио.

Потоа следеше и снимањето на новогодишната емисија на забавната музичка емисија „Стисни плеј“, а за таа прилика облече стајлинг од кусо здолниште споено со спортска блузичка и чизми на висока потпетица.

Токму во оваа модна комбинација, а и онаа каде е во кежуал издание од фармарки и блуза на риги, Сара изгледа како манекенка.

Дека годината ја испраќа „стопена“, фотографиите доволно говортат.

Извор: Вистина.мк